| Godina | Mesec | Nedelja | Dan |
|---|---|---|---|
| 12 | 147 | 640 | 4480 |
Petković: Svi zaposleni na KiM kojima je Kurti uskratio pravo na rad mogu da računaju na plate

Šef diplomatije Ivica Dačić predstavlјaće Srbiju na sutrašnjoj sednici Saveta bezbednosti UN na kojoj će biti razmatran Izveštaj generalnog sekretara o radu UNMIK-a za period od 16. jula do 15. oktobra.

Dačić će izneti ocenu aktuelne situacije na Kosovu i Metohiji, posebno u kontekstu niza provokativnih i jednostranih poteza Prištine u prethodnom periodu, kao i povećanog broja napada na Srbe i njihovu imovinu u Pokrajini.
Šef diplomatije će se založiti za očuvanje redovne dinamike i formata sednica Saveta bezbednosti o radu UNMIK-a, kao i podrške radu ove misije u nesmanjenom obimu i sa neizmenjenim mandatom.
Takođe, Dačić će u svom izlaganju dati osvrt na izveštaje generalnog sekretara UN o radu UNMIK-a.
S obzirom da u avgustu nije održana sednica SB UN o radu UNMIK-a, kada je, po do sada ustalјenoj dinamici kvartalnog održavanja sednica trebalo da se održi, na sutrašnjoj sednici će biti razmatran i izveštaj za period od 16. aprila do 15. jula ove godine, podseća se u saopštenju Ministarstva spolјnih poslova.
Ministar spolјnih poslova srešće se sutra i sa generalnim sekretarom UN-a Antoniom Guterešom, kao i drugim sagovornicima u Ujedinjenim nacijama, a boravak u Nјujorku biće iskorišćen i za aktuelne diplomatske aktivnosti.
| Godina | Mesec | Nedelja | Dan |
|---|---|---|---|
| 12 | 147 | 640 | 4480 |
Petković: Svi zaposleni na KiM kojima je Kurti uskratio pravo na rad mogu da računaju na plate
