| Godina | Mesec | Nedelja | Dan |
|---|---|---|---|
| 11 | 139 | 607 | 4255 |
Petković: Svi zaposleni na KiM kojima je Kurti uskratio pravo na rad mogu da računaju na plate

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković sastao se danas sa predstavnicom generalnog sekretara UN i šeficom Kancelarije UN u Beogradu Dominikom Krois koju je upoznao sa jednostranim i protivpravnim potezima Prištine i kršenjima osnovnih ljudskih prava na KiM.
On je posebno ukazao da je rušenjem vikendica Srba na jezeru Gazivode, koje je sprovedeno bez ikakve odluke suda, Priština pokazala da svesno gazi i sopstvene propise samo kako bi ugnjetavala i terorisala Srbe, posebno na severu KiM.
Dok svakodnevno obespravljuje Srbe, Priština istovremeno eskalatornim potezima želi da protera srpski narod i stvori im nemoguće uslove za život, naveo je Petković.
On je svojoj sagovornici posebno ukazao na arbitrarna i politički motivisana hapšenja Srba koja Priština koristi kao mehanizam za zastrašivanje i proterivanje našeg naroda, što je pokazalo i brutalno privođenje 36 Srba na Gazimestanu.
Za sve to vreme, Priština uporno nastoji da sruši sve tekovine dijaloga u Briselu i punih 13 godina odbija da formira Zajednicu srpskih opština koja je garant poštovanja kolektivnih i individualnih prava Srba.
Beograd će nastaviti da se zalaže za mir, stabilnost i normalizaciju odnosa na terenu i dosledno poštovanje Rezolucije 1244 SB UN.
| Godina | Mesec | Nedelja | Dan |
|---|---|---|---|
| 11 | 139 | 607 | 4255 |
Petković: Svi zaposleni na KiM kojima je Kurti uskratio pravo na rad mogu da računaju na plate
