| Година | Месец | Недеља | Дан |
|---|---|---|---|
| 12 | 147 | 640 | 4480 |
Петковић: Сви запослени на КиМ којима је Курти ускратио право на рад могу да рачунају на плате

Најновији испад такозваног косовског премијера Аљбина Kуртија наставак је опасне намере којој сведочимо последњих недеља да прекине дијалог и поништи све до сада постигнуте договоре.

Језик ултиматума и претњи постао је једини начин којим албански политичари желе да разговарају са званичним Београдом и Бриселом, а та политика директна је претња будућности преговора који се воде под окриљем Европске уније, а за циљ имају нормализацију односа.
Једини циљ екстремистичке реторике коју данима према Београду усмерава Kурти јесте да се трајно уништи и свака помисао на могућност проналажења компромиса. Уместо тога, таква запаљива реторика само додатно подгрева ситуацију на терену и никако не доприности миру и стабилности на овим просторима.
Након првобитних најава да са Београдом не жели ни да преговара, те да ће дијалог бити ниско на листи приоритета будуће власти у Приштини, дошли смо до тога да запаљвом реториком и условљавањима Kурти заправо жели да прекине дијалог.
Зато нека скине маску, само не мислим на медицинску, окане се уцена и претњи и међународној заједници јасно и гласно каже да не жели да преговара са Београдом и председником Александром Вучићем зато што је свестан да би морао да чини уступке и покаже спремност на компромис који очиглендо не жели. И да би преко пута себе имао оног с којим не би могао да изађе на крај, уместо што се крије иза апсурдних захтева.
Теме су у Бриселу јасно договорене и за циљ имају нормализацију односа Београда и Приштине и решавање питања од важности за бољи живот грађана и изградњу међусобног поверења, а овакве изјаве томе не доприносе.
| Година | Месец | Недеља | Дан |
|---|---|---|---|
| 12 | 147 | 640 | 4480 |
Петковић: Сви запослени на КиМ којима је Курти ускратио право на рад могу да рачунају на плате
